osiągnięcia

Posted on

osiągnięcia.

taką potrzebę wylosowałam na ten rok. poczułam wtedy ekscytację, zadrżało mi serce, och, tak, tego mi potrzeba! Osiągnięć. Sukcesu. 

kilka dni później, również w kontekście nowego roku (tak wiem, pierwszy kwartał za nami, we mnie takie rzeczy długo się mielą), dopadło mnie pytanie: wymień trzy rzeczy, które chcesz osiągnąć w tym roku. 

tym razem mnie zatkało.

o-siągnąć? 

najpierw poczułam zmęczenie, gdy pomyślałam o wysiłku w osiąganiu.

przy moim aktualnym kontekście życiowym, duża rodzina, małe dzieci, pandemia, zdalnie, itd – każdy z nas wie o co cho- dodatkowe zamierzenia zagęszczały mi obowiązkami, powinnościami i tak moje nie-całkiem swobodne życie. 

poczułam ścisk, że winnam sobie wyznaczyć jakieś konkretne cele życiowe, do których będę uparcie dążyć. Wyścigi.

W tył zwrot – wydałam sobie komendę.

sięgnąć po osiągalne – postanowiłam. małymi krokami. zacząć od biegu na 60 metrów, a nie od maratonu. rozglądać się wokół na co mogę sobie pozwolić, na co mi sił starcza, co mi służy. w trosce o kondycję całego swojego ‘ja”. naciąganie mięśni jednej części ciała, może doprowadzić do nierównowagi, a ja chcę trzymać w uwadze różne aspekty mojego życia. I duch i ciało i psyche i…

Już prawie to miałam.

niestety i znowu, zamiast pozostać na swoim torze, gorączkowo rozglądałam się wokół, na to jakie inni mają osiągi, zasięgi, sukcesy, i strategie działania. to nie był dobry pomysł. biegnąc przez płotki, oglądając się na innych, można tylko wywracać (się o) kolejne przeszkody, potykać się o własne sznurówki, i dobiega się w rozpaczy, że biegać się nie umie, a w czarnym scenariuszu, można dojść do wniosku, że sport nie jest w ogóle dla nas i rzucić w cholerę i trampki i płetwy (w trampkach chyba mało kto teraz w sumie biega…).

W tym szalonym pędzie, na ostatnim tchu, zahamowałam. 

Co chcę osiągnąć – zapytałam siebie w środku. 

Przychodziła mi jedna odpowiedź. 

Sięganie do siebie. Przyglądanie się sobie czy kolejne kroki mi służą, czy są zgodne ze mną, czy obejmuję równą uwagą i siebie i moje wokół.

Taka to moja strategia na potrzebę osiągnięć.

A Ty? Co chcesz osiągnąć w tym roku (kwartale, na wiosnę)? I jakie masz strategie na zaspokojenie tej tęsknoty? 

Photo by Austrian National Library on Unsplash

  • Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Jeśli masz ochotę, zostaw komentarz :-)x